2012/09/20

Jak dodać blog do listy czytelniczej (obserwowanych blogów)?


Do niedawna "obserwowanie" blogów na Blogspocie było proste - na górnym pasku był przycisk "Obserwuj" i jeśli spodobał nam się jakiś blog, wystarczyło kliknąć ten przycisk, a później już tylko wybrać, czy chcemy obserwować jawnie, czy anonimowo. Blog od razu trafiał na naszą listę czytelniczą i logując się można było zobaczyć, co nowego tam opublikowano.

Ostatnio jednak usunięto ten przycisk.Zgodnie z oficjalnym stanowiskiem, przedstawionym na forum dla blogerów zrobiono to, bo... ten przycisk nie był używany... Blogerzy, wypowiadający się na forum są, co prawda, innego zdania, ale kto by się nimi przejmował?

Sęk w tym, że wielu użytkowników Blogspota nie zna innych sposobów na dodanie bloga do swojej listy czytelniczej. Zrozumiałam to, kiedy kilka osób napisało mi, że szkoda, że teraz mojego bloga nie da się obserwować...

Nie jest to prawdą, ciągle można dodawać blogi do "obserwowanych". I to nie tylko blogi z Blogspota!

Na liście czytelniczej możemy mieć blogi założone na większości innych systemów, a można to zrobić tak:

Po zalogowaniu się na Blogspot, pod listą Waszych blogów, wyświetla się Lista Czytelnicza. Wygląda tak (Wszystkie obrazki można powiększyć, klikając na nie!)


Z lewej strony, na wąskim pasku, mamy listę obserwowanych blogów, z prawej - na szerokim pasku - "zajawki" nowych postów w tych blogach.

Zwróćcie uwagę na przycisk "Dodaj" zaraz pod napisem "Lista czytelnicza". To właśnie dzięki niemu łatwo dodacie do listy nowe blogi.


Klikamy przycisk.
Pojawia się nowe okienko.

Tutaj wpisujemy lub wklejamy adres bloga, który chcemy "obserwować".


Tutaj wybieramy, czy chcemy obserwować jawnie, czy anonimowo. Jeśli obserwujemy anonimowo, nasze nazwisko (lub pseudonim) nie pojawi się na liście obserwatorów. Nie zobaczy go też osoba, której blog obserwujemy.

Na koniec klikamy tutaj - i... gotowe!


Dodaje na wszelki wypadek jakby ktoś nie wiedział! przyznam, że Ja miałam z tym trudność, ale już WIEM :P

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz